top of page
d8c5708c-576c-474b-8e74-d97150532cb9.jpg

PAR

Antigravity jogas/fitnesa apraksts

AntiGravity®  yoga  jeb “gaisa joga”, ir jauna veida joga, kuras izcelsme meklējama Ņujorkā, bet tagad tā tiek piekopta vairākās valstīs. Antigravitātes joga apvieno tradicionālās jogas pozas, pilates un dejas, izmantojot šūpuļtīklu.
AntiGravity®  yoga  ir jauna veida treniņš, ko izgudroja akrobāts Kristofers Harisons — bijušais vingrotājs un Brodvejas horeogrāfs. Tā sevī ietver virkni vingrojumu, iedvesmojoties no jogas, pilatēm, mākslas vingrošanas un gaisa akrobātikas šūpuļtīklam līdzīgā lentā, lai veiktu kopējo ķermeņa treniņu.
Šūpuļtīkls


Lai veiktu AntiGravity®  yoga  vingrinājumus, ir nepieciešams īpašs šūpuļtīkls, kurš var noturēt ne vairāk kā 300 kilogramu. Iekārta sastāv no atbalsta ķēdes, siksnas, zīda šūpuļtīkla un karabīnes.
Divas atbalsta ķēdes ir piestiprinātas pie griestiem un atrodas mazāk kā vienu metru virs zemes, un guļamtīkls ir pievienots tai, kurai priekšroku dod tīkla lietotājs, parasti augstumā starp jostasvietu un pleciem.
Šūpuļtīkls darbojas tāpat kā šūpoles vai mīksta vingrošanas trapece, un atbalsta gurnus, lokoties uz priekšu un atpakaļ. Jogas pozas, kuras mēdz sagādāt grūtības, veicot tās uz zemes, vieglāk būs izpildīt gaisā, izmantojot šūpuļtīklu.


Kādu labumu antigravitātes joga sniedz veselībai?
Pētījumi rāda, ka visa ķermeņa locīšana un stiepšana pie konkrētas slodzes veicina muskuļu un locītavu nostiprināšanu un, ķermenim brīvi karājoties, notiek mugurkaula dekompresija. Kā ar jebkuru citu fizisku nodarbi, paaugstinātas asisnrites rezultātā uzlabojas asinsrites, elpošanas un gremošanas sistēmas. Joga kā tāda, bet jo īpaši antigravitātes joga, tiek ieteikta kā emocionālās, psiholoģiskās un garīgās veselības uzlabošanas veids.
AntiGravity®  yoga  ir ne tikai jautra un mazina stresu, bet sniedz vērienīgus ieguvumus veselības ziņā. Ikvienam, kam ir problēmas ar muguru, ir ieteicams veikt šos vingrinājumus. Tie ir labāki pat par inversijas galdu. Pildot vingrinājumus, ir iespēja brīvi karāties, ļaujot mugurkaulam izstiepties.
Papildus mugurkaula dekompresijai, antigravitātes joga var palīdzēt palielināt izturību un elastību, kā arī sniegt lielāku izpratni par savu ķermeni. Tā ir īsta prāta, ķermeņa un gara pieredze. Tā tiešām labi palīdz visās mūsu dzīves jomās.


Vairāk nekā joga
AntiGravity®  yoga  nav tikai joga – tā sevī ietver vairāku vingrinājumu veidus. Daudzi cilvēki, kuriem nepatīk joga, vienalga nolemj pievērsties šiem treniņiem.
Ieguvumi
AntiGravity®  yoga  palīdz labāk apzināties savu ķermeni un apvieno garīgo pasauli ar fizisko, samazina stresu un nemieru, palielina muskuļu izturību un elastību, palielina locītavu mobilitāti, sniedz mugurkaula dekompresiju, vienlaikus atbrīvojot skriemeļus no spriedzes, mazina spiedienu un palīdz mugurkaula skriemeļiem, atsvaidzina asinsrites un limfātisko sistēmu, palielina vispārējo veiklību un kinestētisko izpratni, ļauj ieņemt visdažādākās pozas bez muguras vai kakla skriemeļu spiešanas.


Kā sagatavoties?
Tātad, kā sagatavoties savas pasaules apgriešanai kājām gaisā? Ne uz ko nelieciet lielas cerības. Tāpat kā ar jebkuru pavisam jaunu pieredzi, ir svarīgi saglabāt vēsu prātu. Jāklausās instruktorā, taču vēl svarīgāk – jāuzticas šūpuļtīklam.
Lai gan varētu būt grūti pirmajā reizē justies ērti taisot atmuguriskos salto lavandas krāsas zīda šūpuļtīklā, var nomierināt fakts, ka katrs šūpuļtīkls var izturēt līdz pat 2000 mārciņu (970 kg) lielu svaru.


Dažas lietas, kas jāievēro:
Labākam rezultātam nav ieteicams ēst vienu līdz divas stundas pirms nodarbības.  Šīs nodarbības nav ieteicams apmeklēt tiem, kas sver vairāk par 136 kg. Gaisa joga nav ieteicama grūtniecēm vai cilvēkiem  ar ārkārtīgi augstu asinsspiedienu.  Kā arī sievietēm menstruāciju laikā nav ieteicams apmeklēt šīs nodarbības. (Protams, piedalīties ir iespējams, tas nesāpēs).
Piedaloties šajās nodarbībās, apzināties savu ķermeni un dariet tikai to, kas šķiet ērti, un turieties vienā pozā tikai tik ilgi, kamēr atrašanās kājām gaisā šķiet ērta. Katrai pozai nepieciešamas vien trīs minūtes, lai iegūtu visus labumus un notiktu limfu attīrīšanai.  Arī tad, ja nesen ir bijusi acu operācija vai cilvēku regulēti piemeklē ģīboņi, ieteicams pirms nodarbībām konsultēties ar ārstu.
Veicot vingrojumus, daudz laika tiks pavadīts kājām gaisā, tādēļ svarīgi ir nevilkt pārāk vaļīgu apģērbu. Kokvilna vai kokvilnas izstrādājumi ir labāki par slidenu sintētiku, kura vingrojumus šūpuļtīklā var padarīt grūtāk izpildāmus. Zeķes nebūs nepieciešamas, taču ieteicami ir cimdi, lai satvēriens būtu labāks un mazāk slīdētu pa šūpuļtīkla audumu.
Bet, kad runa ir par fitnesa līmeni, antigravitātes jogā tas nav noteicošais. Pat tad, ja nekad dzīvē neesat apmeklējis jogas nodarbības, jūs būsiet pārsteigti, cik daudz varat izdarīt. Šīs nodarbības ir bez vecuma ierobežojuma. Antigravitātes jogā katrs atradīs kaut ko tieši priekš sevis.

bottom of page